Dock Masters 2019, 09-02-2019 08:00, Energiehaven, Utrecht

Discipline: Boulder
Competitie:
Status: Officieel eindresultaat
Officiele omschrijving: Bouldergym Energiehaven and Mad Rock are proud to present Dock Masters; a world class two day bouldering competition on the 9th and 10th of February 2019. Climbers of all levels will be able to compete in two categories, the Mad Rock Masters and Nihil Recreational.

The competition for the Mad Rock Masters category will be held over two days. It will consist of an 8 boulder qualifying flash round and a World Cup format semi-final and final round with a €7.000 cash purse. Housing and entry to the competition will be provided for all athletes with a top 40 IFSC boulder World Cup ranking and/or a top 40 World ranking in boulder.

The Recreational category on Sunday will be a Nihil all-you-can-climb round, featuring 50 boulders of all levels. There will be boulders for everyone, in every style and grade. Come over, push your limits and have fun with friends. After you gave it your best, have dinner and enjoy the finals show!

€7000 cash purse
1st €2000
2nd €1000
3rd €500
(for Masters categories)

Registration: Tickets for participants and spectators are available at WWW.DOCKMASTERS.NL

MASTERS:
In qualifiers, athletes will climb 8 boulders for each category (female, male) in a flash format. Semi-finals will have a World Cup format. The 6 highest ranked men and women after semis, will progress to Sundays final round. The final round will also be in World Cup format, although the old 4 minutes + rule will be applied.
Female athletes competing in this category should be able to climb at least 7a and male athletes should climb at least 7b+.
Every Masters competitor who does not qualify for the final round is invited to participate in the Recreational competition on Sunday for free.
Housing and entry to the competition will be provided for all athletes with a top 40 IFSC boulder World Cup ranking and/or a top 40 World ranking in boulder. Please contact floriaan@werckstof.nl for more information.

Saturday, February 9th
08:00 Masters category check-in
08:30 Technical meeting
09:00 Start of Masters categories qualification round (flash format / 8 boulders / zone-top)
12:00 End of Masters categories qualification round
12:30 Masters categories qualifications results (top 20 advance to semi final round)
13:30 Isolation opens for Masters categories semi final round
14:30 Isolation closes / technical meeting
15:00 Start of Masters categories semi final round
17:30 End of Masters categories semi final round
18:00 Masters semi-final results
20:00 Gym closes

Sunday, February 10th
12:00 Gym opens
13:00 Start of Recreational category
17:00 End of Recreational category
17:00 Dinner time
17:30 Isolation opens for Masters final round
18:00 Isolation closes / technical meeting
18:20 End of Dinner
18:30 Awards for Recreational category / prize raffle
18:45 Masters finalists presentation
19:00 Start of Masters final round
21:00 End of Masters final round
21:30 Awards & Party

Aantal deelnemers: 34

Ronde: Qualification - Routes: Aantal deelnemers: 34

# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Matthias Woidneck 14 GER
2 Alex Wurm 4 GER
3 Wiep Hollander 35 NED
4 Ynze Visser 20 NED
5 Max Deelen 27 NED
6 Marco Jubes 61 VEN
7 Jesse van der Heijden 22 NED
8 Mikola Byelov 24 NED
9 Maik Dreymüller 8 GER
10 Rolands Rugens 5 LAT
11 Paul Brand 12 NED
12 Wouter van Roessel 26 NED
13 Edvards Gruzitis 7 LAT
14 Sergii Topishko 16 UKR
15 Jens de Louw 11 NED
16 Pepijn Kluiters 29 NED
17 Leto Cavé 28 NED
18 Stefan Hochbaum 4 GER
19 Clement Ozun 13 FRA
20 Stefan Kolev 31 BUL
21 Zeno Schaekers 32 NED
22 Hidde Bakker 30 NED
23 Iwan Pasveer 23 NED
24 Mark Brand 1 NED
25 Gidion van Doorn 21 NED
26 Mischa Radt 18 NED
27 Joachim Pellikaan 25 NED
28 Mickael Mawem 6 FRA
29 Don van Laere 2 NED
30 Duncan Bottrill 5 GBR
31 Tim Reuser 3 NED
32 Lars Hoffmann 2 GER
33 Joschka Patzner 9 GER
34 Sven van der Heijden 10 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Matthias Woidneck 14 GER
2 Alex Wurm 4 GER
3 Wiep Hollander 35 NED
4 Ynze Visser 20 NED
5 Max Deelen 27 NED
6 Marco Jubes 61 VEN
7 Jesse van der Heijden 22 NED
8 Mikola Byelov 24 NED
9 Maik Dreymüller 8 GER
10 Rolands Rugens 5 LAT
11 Paul Brand 12 NED
12 Wouter van Roessel 26 NED
13 Edvards Gruzitis 7 LAT
14 Sergii Topishko 16 UKR
15 Jens de Louw 11 NED
16 Pepijn Kluiters 29 NED
17 Leto Cavé 28 NED
18 Stefan Hochbaum 4 GER
19 Clement Ozun 13 FRA
20 Stefan Kolev 31 BUL
21 Zeno Schaekers 32 NED
22 Hidde Bakker 30 NED
23 Iwan Pasveer 23 NED
24 Mark Brand 1 NED
25 Gidion van Doorn 21 NED
26 Mischa Radt 18 NED
27 Joachim Pellikaan 25 NED
28 Mickael Mawem 6 FRA
29 Don van Laere 2 NED
30 Duncan Bottrill 5 GBR
31 Tim Reuser 3 NED
32 Lars Hoffmann 2 GER
33 Joschka Patzner 9 GER
34 Sven van der Heijden 10 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Matthias Woidneck 14 GER
2 Alex Wurm 4 GER
3 Wiep Hollander 35 NED
4 Ynze Visser 20 NED
5 Max Deelen 27 NED
6 Marco Jubes 61 VEN
7 Jesse van der Heijden 22 NED
8 Mikola Byelov 24 NED
9 Maik Dreymüller 8 GER
10 Rolands Rugens 5 LAT
11 Paul Brand 12 NED
12 Wouter van Roessel 26 NED
13 Edvards Gruzitis 7 LAT
14 Sergii Topishko 16 UKR
15 Jens de Louw 11 NED
16 Pepijn Kluiters 29 NED
17 Leto Cavé 28 NED
18 Stefan Hochbaum 4 GER
19 Clement Ozun 13 FRA
20 Stefan Kolev 31 BUL
21 Zeno Schaekers 32 NED
22 Hidde Bakker 30 NED
23 Iwan Pasveer 23 NED
24 Mark Brand 1 NED
25 Gidion van Doorn 21 NED
26 Mischa Radt 18 NED
27 Joachim Pellikaan 25 NED
28 Mickael Mawem 6 FRA
29 Don van Laere 2 NED
30 Duncan Bottrill 5 GBR
31 Tim Reuser 3 NED
32 Lars Hoffmann 2 GER
33 Joschka Patzner 9 GER
34 Sven van der Heijden 10 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Matthias Woidneck 14 GER
2 Alex Wurm 4 GER
3 Wiep Hollander 35 NED
4 Ynze Visser 20 NED
5 Max Deelen 27 NED
6 Marco Jubes 61 VEN
7 Jesse van der Heijden 22 NED
8 Mikola Byelov 24 NED
9 Maik Dreymüller 8 GER
10 Rolands Rugens 5 LAT
11 Paul Brand 12 NED
12 Wouter van Roessel 26 NED
13 Edvards Gruzitis 7 LAT
14 Sergii Topishko 16 UKR
15 Jens de Louw 11 NED
16 Pepijn Kluiters 29 NED
17 Leto Cavé 28 NED
18 Stefan Hochbaum 4 GER
19 Clement Ozun 13 FRA
20 Stefan Kolev 31 BUL
21 Zeno Schaekers 32 NED
22 Hidde Bakker 30 NED
23 Iwan Pasveer 23 NED
24 Mark Brand 1 NED
25 Gidion van Doorn 21 NED
26 Mischa Radt 18 NED
27 Joachim Pellikaan 25 NED
28 Mickael Mawem 6 FRA
29 Don van Laere 2 NED
30 Duncan Bottrill 5 GBR
31 Tim Reuser 3 NED
32 Lars Hoffmann 2 GER
33 Joschka Patzner 9 GER
34 Sven van der Heijden 10 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Matthias Woidneck 14 GER
2 Alex Wurm 4 GER
3 Wiep Hollander 35 NED
4 Ynze Visser 20 NED
5 Max Deelen 27 NED
6 Marco Jubes 61 VEN
7 Jesse van der Heijden 22 NED
8 Mikola Byelov 24 NED
9 Maik Dreymüller 8 GER
10 Rolands Rugens 5 LAT
11 Paul Brand 12 NED
12 Wouter van Roessel 26 NED
13 Edvards Gruzitis 7 LAT
14 Sergii Topishko 16 UKR
15 Jens de Louw 11 NED
16 Pepijn Kluiters 29 NED
17 Leto Cavé 28 NED
18 Stefan Hochbaum 4 GER
19 Clement Ozun 13 FRA
20 Stefan Kolev 31 BUL
21 Zeno Schaekers 32 NED
22 Hidde Bakker 30 NED
23 Iwan Pasveer 23 NED
24 Mark Brand 1 NED
25 Gidion van Doorn 21 NED
26 Mischa Radt 18 NED
27 Joachim Pellikaan 25 NED
28 Mickael Mawem 6 FRA
29 Don van Laere 2 NED
30 Duncan Bottrill 5 GBR
31 Tim Reuser 3 NED
32 Lars Hoffmann 2 GER
33 Joschka Patzner 9 GER
34 Sven van der Heijden 10 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Matthias Woidneck 14 GER
2 Alex Wurm 4 GER
3 Wiep Hollander 35 NED
4 Ynze Visser 20 NED
5 Max Deelen 27 NED
6 Marco Jubes 61 VEN
7 Jesse van der Heijden 22 NED
8 Mikola Byelov 24 NED
9 Maik Dreymüller 8 GER
10 Rolands Rugens 5 LAT
11 Paul Brand 12 NED
12 Wouter van Roessel 26 NED
13 Edvards Gruzitis 7 LAT
14 Sergii Topishko 16 UKR
15 Jens de Louw 11 NED
16 Pepijn Kluiters 29 NED
17 Leto Cavé 28 NED
18 Stefan Hochbaum 4 GER
19 Clement Ozun 13 FRA
20 Stefan Kolev 31 BUL
21 Zeno Schaekers 32 NED
22 Hidde Bakker 30 NED
23 Iwan Pasveer 23 NED
24 Mark Brand 1 NED
25 Gidion van Doorn 21 NED
26 Mischa Radt 18 NED
27 Joachim Pellikaan 25 NED
28 Mickael Mawem 6 FRA
29 Don van Laere 2 NED
30 Duncan Bottrill 5 GBR
31 Tim Reuser 3 NED
32 Lars Hoffmann 2 GER
33 Joschka Patzner 9 GER
34 Sven van der Heijden 10 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Matthias Woidneck 14 GER
2 Alex Wurm 4 GER
3 Wiep Hollander 35 NED
4 Ynze Visser 20 NED
5 Max Deelen 27 NED
6 Marco Jubes 61 VEN
7 Jesse van der Heijden 22 NED
8 Mikola Byelov 24 NED
9 Maik Dreymüller 8 GER
10 Rolands Rugens 5 LAT
11 Paul Brand 12 NED
12 Wouter van Roessel 26 NED
13 Edvards Gruzitis 7 LAT
14 Sergii Topishko 16 UKR
15 Jens de Louw 11 NED
16 Pepijn Kluiters 29 NED
17 Leto Cavé 28 NED
18 Stefan Hochbaum 4 GER
19 Clement Ozun 13 FRA
20 Stefan Kolev 31 BUL
21 Zeno Schaekers 32 NED
22 Hidde Bakker 30 NED
23 Iwan Pasveer 23 NED
24 Mark Brand 1 NED
25 Gidion van Doorn 21 NED
26 Mischa Radt 18 NED
27 Joachim Pellikaan 25 NED
28 Mickael Mawem 6 FRA
29 Don van Laere 2 NED
30 Duncan Bottrill 5 GBR
31 Tim Reuser 3 NED
32 Lars Hoffmann 2 GER
33 Joschka Patzner 9 GER
34 Sven van der Heijden 10 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Matthias Woidneck 14 GER
2 Alex Wurm 4 GER
3 Wiep Hollander 35 NED
4 Ynze Visser 20 NED
5 Max Deelen 27 NED
6 Marco Jubes 61 VEN
7 Jesse van der Heijden 22 NED
8 Mikola Byelov 24 NED
9 Maik Dreymüller 8 GER
10 Rolands Rugens 5 LAT
11 Paul Brand 12 NED
12 Wouter van Roessel 26 NED
13 Edvards Gruzitis 7 LAT
14 Sergii Topishko 16 UKR
15 Jens de Louw 11 NED
16 Pepijn Kluiters 29 NED
17 Leto Cavé 28 NED
18 Stefan Hochbaum 4 GER
19 Clement Ozun 13 FRA
20 Stefan Kolev 31 BUL
21 Zeno Schaekers 32 NED
22 Hidde Bakker 30 NED
23 Iwan Pasveer 23 NED
24 Mark Brand 1 NED
25 Gidion van Doorn 21 NED
26 Mischa Radt 18 NED
27 Joachim Pellikaan 25 NED
28 Mickael Mawem 6 FRA
29 Don van Laere 2 NED
30 Duncan Bottrill 5 GBR
31 Tim Reuser 3 NED
32 Lars Hoffmann 2 GER
33 Joschka Patzner 9 GER
34 Sven van der Heijden 10 NED
10-02-2019 21:19
# Naam Rugnummer Nat. 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal 1 2 3 4 Totaal 1 2 3 4 Totaal Comp. Punten Team
1 Mickael Mawem 6 FRA T1Z1 T2Z1 T2Z2 T1Z1 T1Z1 Z1 T4Z1 Z2 6T11 8Z10 T1Z1 Z1 T3Z1 T4Z3 3T8 4Z6 T1Z1 T1Z1 Z4 T2Z2 3T4 4Z8 100.0
2 Tim Reuser 3 NED T2Z1 T1Z1 T2Z1 T1Z1 T1Z1 Z1 T3Z1 6T10 7Z7 T4Z4 Z1 - T6Z4 2T10 3Z9 T1Z1 Z1 T1Z1 T6Z5 3T8 4Z8 80.0
3 Alex Wurm 4 GER T1Z1 T2Z1 T4Z4 T4Z3 Z5 4T11 5Z14 T5Z2 Z5 Z2 T10Z10 2T15 4Z19 Z6 T3Z1 - - 1T3 2Z7 65.0
4 Rolands Rugens 5 LAT T2Z1 T1Z1 T2Z1 T3Z2 T3Z1 Z1 5T11 6Z7 T3Z2 Z2 Z1 T2Z1 2T5 4Z6 - Z1 Z1 Z4 0T0 3Z6 55.0
5 Don van Laere 2 NED T2Z1 T2Z1 T4Z4 T1Z1 Z3 4T9 5Z10 Z3 Z3 - T1Z1 1T1 3Z7 - Z3 Z5 Z7 0T0 3Z15 51.0
6 Mark Brand 1 NED T2Z1 T2Z2 T2Z2 3T6 3Z5 - Z3 Z2 T3Z2 1T3 3Z7 - Z1 - Z7 0T0 2Z8 47.0
7 Marco Jubes 61 VEN T1Z1 T4Z1 T4Z4 3T9 3Z6 Z7 Z2 Z6 Z7 0T0 4Z22 43.0
8 Clement Ozun 13 FRA T2Z1 T2Z1 T2Z1 T5Z5 Z4 Z1 4T11 6Z13 Z1 Z3 Z3 - 0T0 3Z7 40.0
9 Sergii Topishko 16 UKR T1Z1 T3Z1 T4Z4 T2Z2 T1Z1 Z1 T5Z2 Z1 6T16 8Z13 Z6 Z1 - Z3 0T0 3Z10 37.0
10 Lars Hoffmann 2 GER T2Z1 T1Z1 Z2 T2Z1 3T5 4Z5 Z2 Z2 - Z9 0T0 3Z13 34.0
11 Matthias Woidneck 14 GER T3Z1 Z1 T3Z1 T5Z5 3T11 4Z8 Z1 - - Z2 0T0 2Z3 31.0
12 Stefan Hochbaum 4 GER T3Z1 T5Z2 T1Z1 T3Z3 4T12 4Z7 - Z2 Z2 - 0T0 2Z4 28.0
13 Jens de Louw 11 NED T5Z1 Z4 T5Z5 Z3 2T10 4Z13 Z4 - - Z4 0T0 2Z8 26.0
14 Maik Dreymüller 8 GER T3Z1 T1Z1 T3Z3 T3Z3 4T10 4Z8 - Z3 - Z6 0T0 2Z9 24.0
15 Mikola Byelov 24 NED Z1 T2Z2 T3Z3 Z5 2T5 4Z11 Z1 - - - 0T0 1Z1 22.0
16 Paul Brand 12 NED T5Z1 T2Z2 T2Z2 T4Z3 T4Z4 5T17 5Z12 - - - Z2 0T0 1Z2 20.0
17 Mischa Radt 18 NED T3Z1 T4Z1 T5Z5 T3Z3 4T15 4Z10 - - - Z6 0T0 1Z6 18.0
18 Edvards Gruzitis 7 LAT T1Z1 T1Z1 Z5 T2Z1 3T4 4Z8 - Z7 - - 0T0 1Z7 16.0
19 Max Deelen 27 NED T4Z1 T2Z1 Z4 T2Z2 T5Z5 4T13 5Z13 - - - - 0T0 0Z0 14.0
20 Ynze Visser 20 NED T4Z1 Z2 T2Z2 T2Z2 3T8 4Z7 - - - - 0T0 0Z0 12.0
21 Joschka Patzner 9 GER T1Z1 T2Z1 Z1 2T3 3Z3 10.0
22 Hidde Bakker 30 NED T2Z1 Z2 T4Z4 2T6 3Z7 9.0
23 Iwan Pasveer 23 NED Z1 T4Z1 T5Z5 2T9 3Z7 8.0
24 Leto Cavé 28 NED T1Z1 T5Z1 2T6 2Z2 7.0
25 Wouter van Roessel 26 NED Z1 Z2 T5Z4 1T5 3Z7 6.0
26 Duncan Bottrill 5 GBR Z1 T2Z2 1T2 2Z3 5.0
27 Wiep Hollander 35 NED Z1 T4Z2 1T4 2Z3 4.0
28 Jesse van der Heijden 22 NED Z1 T5Z1 1T5 2Z2 3.0
29 Stefan Kolev 31 BUL Z1 Z1 Z4 0T0 3Z6 2.0
30 Gidion van Doorn 21 NED Z1 Z1 0T0 2Z2 1.0
30 Zeno Schaekers 32 NED Z1 Z1 0T0 2Z2 1.0
32 Joachim Pellikaan 25 NED Z1 0T0 1Z1 0.0
32 Pepijn Kluiters 29 NED Z1 0T0 1Z1 0.0
34 Sven van der Heijden 10 NED Z4 0T0 1Z4 0.0

Aantal deelnemers: 25

Ronde: Qualification - Routes: Aantal deelnemers: 25

# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Maëlys Agrapart 11 FRA
2 Lili Cornely 38 GER
3 Edith Savenije 58 NED
4 Tiba Vroom 14 NED
5 Channah Brandsema 49 NED
6 Nikki van Bergen 53 NED
7 Rachel Nilwik 57 NED
8 Lynn van der Meer 36 NED
9 Alise Zvigule 52 LAT
10 Marieke Berends 60 NED
11 Julia Meijer 13 NED
12 Jenya Kazbekova 16 UKR
13 Alla Marenych 40 UKR
14 Pleun Frank 48 NED
15 Ysa Rakestraw 45 NED
16 Svetoslava Shotlekova 56 BUL
17 Naomi Swagten 46 NED
18 Nina Opitz 59 GER
19 Morgane Aveline 44 FRA
20 Liubov Lukina 55 RUS
21 Gianna Evers 47 NED
22 Elbrich Schoorstra 43 NED
23 Vera Zijlstra 54 NED
24 Juliane Wurm 15 GER
25 Lisa Klem 12 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Maëlys Agrapart 11 FRA
2 Lili Cornely 38 GER
3 Edith Savenije 58 NED
4 Tiba Vroom 14 NED
5 Channah Brandsema 49 NED
6 Nikki van Bergen 53 NED
7 Rachel Nilwik 57 NED
8 Lynn van der Meer 36 NED
9 Alise Zvigule 52 LAT
10 Marieke Berends 60 NED
11 Julia Meijer 13 NED
12 Jenya Kazbekova 16 UKR
13 Alla Marenych 40 UKR
14 Pleun Frank 48 NED
15 Ysa Rakestraw 45 NED
16 Svetoslava Shotlekova 56 BUL
17 Naomi Swagten 46 NED
18 Nina Opitz 59 GER
19 Morgane Aveline 44 FRA
20 Liubov Lukina 55 RUS
21 Gianna Evers 47 NED
22 Elbrich Schoorstra 43 NED
23 Vera Zijlstra 54 NED
24 Juliane Wurm 15 GER
25 Lisa Klem 12 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Maëlys Agrapart 11 FRA
2 Lili Cornely 38 GER
3 Edith Savenije 58 NED
4 Tiba Vroom 14 NED
5 Channah Brandsema 49 NED
6 Nikki van Bergen 53 NED
7 Rachel Nilwik 57 NED
8 Lynn van der Meer 36 NED
9 Alise Zvigule 52 LAT
10 Marieke Berends 60 NED
11 Julia Meijer 13 NED
12 Jenya Kazbekova 16 UKR
13 Alla Marenych 40 UKR
14 Pleun Frank 48 NED
15 Ysa Rakestraw 45 NED
16 Svetoslava Shotlekova 56 BUL
17 Naomi Swagten 46 NED
18 Nina Opitz 59 GER
19 Morgane Aveline 44 FRA
20 Liubov Lukina 55 RUS
21 Gianna Evers 47 NED
22 Elbrich Schoorstra 43 NED
23 Vera Zijlstra 54 NED
24 Juliane Wurm 15 GER
25 Lisa Klem 12 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Maëlys Agrapart 11 FRA
2 Lili Cornely 38 GER
3 Edith Savenije 58 NED
4 Tiba Vroom 14 NED
5 Channah Brandsema 49 NED
6 Nikki van Bergen 53 NED
7 Rachel Nilwik 57 NED
8 Lynn van der Meer 36 NED
9 Alise Zvigule 52 LAT
10 Marieke Berends 60 NED
11 Julia Meijer 13 NED
12 Jenya Kazbekova 16 UKR
13 Alla Marenych 40 UKR
14 Pleun Frank 48 NED
15 Ysa Rakestraw 45 NED
16 Svetoslava Shotlekova 56 BUL
17 Naomi Swagten 46 NED
18 Nina Opitz 59 GER
19 Morgane Aveline 44 FRA
20 Liubov Lukina 55 RUS
21 Gianna Evers 47 NED
22 Elbrich Schoorstra 43 NED
23 Vera Zijlstra 54 NED
24 Juliane Wurm 15 GER
25 Lisa Klem 12 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Maëlys Agrapart 11 FRA
2 Lili Cornely 38 GER
3 Edith Savenije 58 NED
4 Tiba Vroom 14 NED
5 Channah Brandsema 49 NED
6 Nikki van Bergen 53 NED
7 Rachel Nilwik 57 NED
8 Lynn van der Meer 36 NED
9 Alise Zvigule 52 LAT
10 Marieke Berends 60 NED
11 Julia Meijer 13 NED
12 Jenya Kazbekova 16 UKR
13 Alla Marenych 40 UKR
14 Pleun Frank 48 NED
15 Ysa Rakestraw 45 NED
16 Svetoslava Shotlekova 56 BUL
17 Naomi Swagten 46 NED
18 Nina Opitz 59 GER
19 Morgane Aveline 44 FRA
20 Liubov Lukina 55 RUS
21 Gianna Evers 47 NED
22 Elbrich Schoorstra 43 NED
23 Vera Zijlstra 54 NED
24 Juliane Wurm 15 GER
25 Lisa Klem 12 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Maëlys Agrapart 11 FRA
2 Lili Cornely 38 GER
3 Edith Savenije 58 NED
4 Tiba Vroom 14 NED
5 Channah Brandsema 49 NED
6 Nikki van Bergen 53 NED
7 Rachel Nilwik 57 NED
8 Lynn van der Meer 36 NED
9 Alise Zvigule 52 LAT
10 Marieke Berends 60 NED
11 Julia Meijer 13 NED
12 Jenya Kazbekova 16 UKR
13 Alla Marenych 40 UKR
14 Pleun Frank 48 NED
15 Ysa Rakestraw 45 NED
16 Svetoslava Shotlekova 56 BUL
17 Naomi Swagten 46 NED
18 Nina Opitz 59 GER
19 Morgane Aveline 44 FRA
20 Liubov Lukina 55 RUS
21 Gianna Evers 47 NED
22 Elbrich Schoorstra 43 NED
23 Vera Zijlstra 54 NED
24 Juliane Wurm 15 GER
25 Lisa Klem 12 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Maëlys Agrapart 11 FRA
2 Lili Cornely 38 GER
3 Edith Savenije 58 NED
4 Tiba Vroom 14 NED
5 Channah Brandsema 49 NED
6 Nikki van Bergen 53 NED
7 Rachel Nilwik 57 NED
8 Lynn van der Meer 36 NED
9 Alise Zvigule 52 LAT
10 Marieke Berends 60 NED
11 Julia Meijer 13 NED
12 Jenya Kazbekova 16 UKR
13 Alla Marenych 40 UKR
14 Pleun Frank 48 NED
15 Ysa Rakestraw 45 NED
16 Svetoslava Shotlekova 56 BUL
17 Naomi Swagten 46 NED
18 Nina Opitz 59 GER
19 Morgane Aveline 44 FRA
20 Liubov Lukina 55 RUS
21 Gianna Evers 47 NED
22 Elbrich Schoorstra 43 NED
23 Vera Zijlstra 54 NED
24 Juliane Wurm 15 GER
25 Lisa Klem 12 NED
# Naam Rugnummer Nat. Team
1 Maëlys Agrapart 11 FRA
2 Lili Cornely 38 GER
3 Edith Savenije 58 NED
4 Tiba Vroom 14 NED
5 Channah Brandsema 49 NED
6 Nikki van Bergen 53 NED
7 Rachel Nilwik 57 NED
8 Lynn van der Meer 36 NED
9 Alise Zvigule 52 LAT
10 Marieke Berends 60 NED
11 Julia Meijer 13 NED
12 Jenya Kazbekova 16 UKR
13 Alla Marenych 40 UKR
14 Pleun Frank 48 NED
15 Ysa Rakestraw 45 NED
16 Svetoslava Shotlekova 56 BUL
17 Naomi Swagten 46 NED
18 Nina Opitz 59 GER
19 Morgane Aveline 44 FRA
20 Liubov Lukina 55 RUS
21 Gianna Evers 47 NED
22 Elbrich Schoorstra 43 NED
23 Vera Zijlstra 54 NED
24 Juliane Wurm 15 GER
25 Lisa Klem 12 NED
10-02-2019 21:19
# Naam Rugnummer Nat. 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal 1 2 3 4 Totaal 1 2 3 4 Totaal Comp. Punten Team
1 Jenya Kazbekova 16 UKR T1Z1 T1Z1 T1Z1 T2Z1 Z1 T1Z1 T1Z1 6T7 7Z7 T2Z1 T1Z1 T2Z2 T2Z2 4T7 4Z6 T2Z1 T3Z1 Z1 T1Z1 3T6 4Z4 100.0
2 Juliane Wurm 15 GER T1Z1 T1Z1 T1Z1 T1Z1 Z1 T2Z2 T1Z1 T1Z1 7T8 8Z9 T1Z1 T3Z3 T1Z1 - 3T5 3Z5 T1Z1 Z1 T2Z1 Z1 2T3 4Z4 80.0
3 Maëlys Agrapart 11 FRA T1Z1 T1Z1 T2Z1 T3Z3 T3Z1 T3Z3 Z1 Z2 6T13 8Z13 T1Z1 T3Z3 - - 2T4 2Z4 T1Z1 Z1 T3Z1 Z3 2T4 4Z6 65.0
4 Julia Meijer 13 NED T1Z1 T1Z1 T4Z2 Z2 T3Z1 T1Z1 Z1 Z2 5T10 8Z11 T1Z1 T1Z1 - Z2 2T2 3Z4 T3Z2 - Z2 T3Z2 2T6 3Z6 55.0
5 Lisa Klem 12 NED T3Z3 T1Z1 T4Z1 Z1 3T8 4Z6 T1Z1 T1Z1 - Z4 2T2 3Z6 Z1 Z3 - T9Z9 1T9 3Z13 51.0
6 Tiba Vroom 14 NED T1Z1 T1Z1 T2Z2 T1Z1 Z1 T1Z1 Z1 Z1 5T6 8Z9 T1Z1 T1Z1 Z1 Z3 2T2 4Z6 Z1 Z1 - Z3 0T0 3Z5 47.0
7 Lynn van der Meer 36 NED T2Z2 T1Z1 T2Z1 T4Z1 T4Z2 Z3 5T13 6Z10 T1Z1 T4Z4 - - 2T5 2Z5 43.0
8 Pleun Frank 48 NED T2Z2 T1Z1 T2Z1 T4Z1 T2Z1 Z1 Z2 5T11 7Z9 T3Z1 T3Z1 - - 2T6 2Z2 40.0
9 Vera Zijlstra 54 NED T3Z3 T1Z1 T1Z1 T5Z5 Z1 T4Z3 T2Z1 Z1 6T16 8Z16 Z1 T4Z1 - Z4 1T4 3Z6 37.0
10 Liubov Lukina 55 RUS Z1 T3Z2 T4Z1 Z1 Z4 2T7 5Z9 Z2 T2Z2 - - 1T2 2Z4 34.0
11 Morgane Aveline 44 FRA T5Z5 T1Z1 T2Z1 Z1 Z1 T2Z2 Z2 Z2 4T10 8Z15 Z1 T3Z3 - - 1T3 2Z4 31.0
12 Lili Cornely 38 GER T1Z1 T1Z1 T1Z1 Z1 Z3 3T3 5Z7 T4Z2 - - Z5 1T4 2Z7 28.0
13 Ysa Rakestraw 45 NED T3Z1 T2Z1 T4Z2 T2Z1 T3Z2 5T14 5Z7 T3Z1 - - - 1T3 1Z1 26.0
14 Edith Savenije 58 NED T4Z2 Z3 Z3 Z1 T2Z1 2T6 5Z10 Z1 Z4 - Z3 0T0 3Z8 24.0
15 Channah Brandsema 49 NED T2Z2 T1Z1 Z4 Z1 T5Z4 Z2 3T8 6Z14 Z1 Z1 - - 0T0 2Z2 22.0
16 Nikki van Bergen 53 NED T4Z4 T1Z1 T1Z1 Z1 Z1 T4Z3 Z2 Z1 4T10 8Z14 Z1 Z5 - - 0T0 2Z6 20.0
17 Alise Zvigule 52 LAT T1Z1 T1Z1 T4Z1 Z2 Z1 Z3 3T6 6Z9 Z1 - - Z5 0T0 2Z6 18.0
18 Rachel Nilwik 57 NED T5Z3 T4Z1 T5Z1 3T14 3Z5 Z1 - - - 0T0 1Z1 16.0
19 Alla Marenych 40 UKR T2Z1 T5Z4 Z3 Z1 2T7 4Z9 Z1 - - - 0T0 1Z1 14.0
20 Marieke Berends 60 NED T2Z1 T3Z1 T3Z1 Z1 3T8 4Z4 Z2 - - - 0T0 1Z2 12.0
21 Nina Opitz 59 GER T3Z3 Z2 Z1 T5Z4 2T8 4Z10 10.0
22 Naomi Swagten 46 NED T1Z1 Z2 Z4 1T1 3Z7 9.0
23 Gianna Evers 47 NED T2Z1 Z1 Z1 1T2 3Z3 8.0
24 Elbrich Schoorstra 43 NED T2Z2 Z4 Z1 1T2 3Z7 7.0
25 Svetoslava Shotlekova 56 BUL T4Z2 Z1 1T4 2Z3 6.0